Czy dywaniki gumowe zapewnią ochronę zimą?
Czy dywaniki gumowe zapewnią ochronę zimą?

 

Zima to bardzo mokra pora roku. W związku z tym na drogach pojawiają się błoto, które bardzo łatwo przenosimy do pomieszczeń czy też samochodów. Podłoga jest wtedy bardzo narażona na mnóstwo zabrudzeń . Utrzymanie jej w czystości w tym okresie jest niezwykle trudne, ale jeśli zdecydujemy się na zakup produktów gumowych to z pewnością ułatwią one zachowanie schludnego wyglądu wnętrza samochodu.

Dywaniki gumowe

Dbanie o czystość wnętrza pojazdu jest obowiązkiem każdego kierowcy. Pojazd wówczas bardzo dobrze się prezentuje , a pasażerowie mogą poczuć większy komfort jazdy. W okresie jesienno-zimowym warto jest wyposażyć samochód w gumowe dywaniki. Należy pamiętać, że dywaniki gumowe nie przepuszczają nawet dużej ilości wody powstałej np. z roztopionego śniegu. Zimą często drogi są posypywane solą, która ułatwia Nam prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach. Zadaniem dywaników jest także zapobieganie przedostawaniu się pozostałości po soli na oryginalną tapicerkę. Ogromną zaletą tego produktu jest łatwość w czyszczeniu. Wystarczy, że polejemy dywaniki wodą na myjni bezdotykowej, a ich wygląd od razu ulegnie znacznej poprawie. Czynność jest bardzo prosta, a co najważniejsze nie zajmie Nam dużo czasu w odróżnieniu od czyszczenia dywaników welurowych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu dywaników gumowych?

Zakup odpowiednich dywaników gumowych jest bardzo ważny, ponieważ przecież chcemy żeby zabrudzenia zawsze znajdowały się na powierzchni dywanika, a nie poza nim. W końcu zadaniem dywaników jest ochrona podłogi pojazdu oraz zbieranie zanieczyszczeń, błota czy wody. Ważne jest aby podczas wyboru zdecydować się na dywaniki bardzo dobrze dopasowane do kształtu podłogi. Na rynku są dostępne dywaniki których kształt pasuje do kształtu podłogi jednak nie przylegają one do wszystkich wgłębień i wypukleń, przez co zabrudzenia przedostają się poza dywanik. Jak wiemy dywaniki w najniższej cenie będą to dywaniki najbardziej podstawowe, nie zawsze idealnie dopasowane do podłogi. Im cena produktu jest wyższa tym produkt będzie bardziej dopasowany do danego modelu, a do ich produkcji będzie używana guma wyższej jakości, która jest bardziej odporna na przetarcia. Dobrze dopasowany dywanik będzie idealnie przylegał do wszystkich zakamarków podłogi zapewniając najlepszą ochronę przed zabrudzeniami. Doskonale sprawdzają się także dywaniki o wyższym rancie. Jeśli wybierzemy dywaniki o zbyt niskim rancie to musimy liczyć się z tym, że zanieczyszczenia mogą znaleźć się na podłodze. Warto jest także wybierać dywaniki, które posiadają specjalne wypustki znajdujące się pod spodem dywanika. Jeśli nasz pojazd jest wyposażony w mocowania to wybierzmy dywaniki z stoperami . Ich zadaniem jest uniemożliwianie przesuwania się przedmiotu, co znacznie poprawia komfort użytkowania produktów gumowych. Dywaniki gumowe powinny zostać wykonane z gumy wysokiej jakości, która zapewni długotrwałą ochronę przed przetarciami. Pamiętajmy, że jeśli będziemy odpowiednio dbać o dywaniki to mogą one nawet posłużyć przez wile sezonów! Jeśli ważna jest dla Nas ochrona środowiska to powinniśmy wybierać jedynie te produkty, które są tworzone z myślą o środowisku. W ofercie naszego sklepu www.mkn-moto.pl są dostępne dywaniki tworzone przez firmę Frogum. Firma ta przewiązuje ogromną uwagę do jakości produktów oraz do ochrony środowiska. Produkty są tworzone w ten sposób, aby ich wpływ na przyrodę był możliwie jak najmniejszy.

Inne produkty gumowe

Olsona na tunel środkowy

Czy wiesz, że w Naszej ofercie są dostępne także gumowe osłony na tunel środkowy? Tunel ten znajduje się w tylnym rzędzie i bardzo często ulega zabrudzeniu. Jeśli dzieci użytkują także dany pojazd to nie zwracają one uwagi na to miejsce i często po nim stąpają, bardzo go zabrudzając. Gumowe osłony są wykonywane w rozmiarze uniwersalnym i oczywiście możemy je dociąć tak aby były one jeszcze bardziej dopasowane do kształtu tunelu. Dzięki lepszemu dopasowaniu osłona zapewni dokładniejszą ochronę. Produkt jest wykonywany z mieszanki gumowej wysokiej jakości dzięki czemu jest ona trwała i odporna na przetarcia.

Gumowa mata do bagażnika

Gumowa mata do bagażnika zapewni ochronę podłodze znajdującej się w bagażniku . Bagażnik bez odpowiedniego zabezpieczenia może bardzo łatwo się zabrudzić. Niestety nie wszystkie zabrudzenia można łatwo usunąć i ich czyszczenie może okazać się długotrwałe, a czasami nawet może nie przynieść wymarzonych efektów. Bagażnik służy do przewożenia bardzo różnych przedmiotów zaczynając od zakupów z sklepu spożywczego, budowlanego, roweru czy wózka dla dziecka. Jak wiemy artykuły z sklepów mogą wypaść z torby czy też opakowania oraz zabrudzić tapicerkę. Koła rowerków czy wózków dla dzieci mają styczność z zabrudzonym podłożem. Niestety po spacerze z dziećmi, wkładamy wózek do pojazdu znacznie zabrudzając podłogę bagażnika np. błotem . Wybierając gumową matę bagażnika możesz znacznie ułatwić czyszczenie wnętrza pojazdu oraz łatwiej zachowasz w nim czystość. Nawet jeśli na matę rozleją się płyny czy oleje to zabrudzenia będziemy mogli bardzo szybko usunąć. Pamiętajmy, że rozlane płyny możemy bardzo szybko wyczyścić ściereczką czy też na myjni bezdotykowej. Gumowe maty posiadają wyższy rant, dzięki czemu zabrudzenia, płyny czy oleje pozostają na ich powierzchni i nie zabrudzają wnętrza. Mata może także pomóc zniwelować zarysowania czy też uszkodzenia, które mogłyby wystąpić w przypadku transportu ciężkich przedmiotów np. narzędzi.Produkty gumowe do wnętrza pojazdu są najbardziej praktyczną opcją podczas zimnych, mokrych dni. Wtedy ilość zabrudzeń, które przenosimy na podeszwach butów czy przedmiotach, które transportujemy jest ogromna. Produkty gumowe bardzo łatwo zatrzymują wszelkie zabrudzenia, wodę czy błoto na swojej powierzchni, nie pozwalając na zabrudzenie podłogi pojazdu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium