Jak usunąć naklejkę z szyby samochodu?
Jak usunąć naklejkę z szyby samochodu?

 

Odklejenie np. naklejki rejestracyjnej z szyby pojazdu to nie lada wyzwanie! Usunięcie jej wymaga czasu, a często naklejki te zostawiają po sobie pozostałości w postaci kleju czy resztek folii. Zatem pojawia się pytanie jak w prosty sposób usunąć naklejkę?

Ogrzewanie szyby

Pierwszą czynnością od której powinniśmy zacząć usuwanie niechcianej naklejki jest ogrzewanie szyby. Można do tego użyć oczywiście opalarkę lub suszarkę do włosów. W naklejkach jest stosowany bardzo mocny klej, który wiąże się z szybą. Powinniśmy ogrzewać naklejkę oraz okolicę w której jest ona naklejona. Oczywiście pamiętajmy też o nagrzaniu szyby od wewnątrz. Pod wpływem ciepła, temperatura rośnie i klej zaczyna powoli puszczać. Jak się pewnie domyślamy rozpuszczenie kleju będzie znacznie prostsze w letni, ciepły dzień gdy szyby pojazdu będą już nagrzane od promieni słonecznych. Zimą jeśli nakierujemy ciepłe powietrze od suszarki jedynie w jednym punkcie możemy nawet doprowadzić do pęknięcia szyby. W zimne dni znacznie bezpieczniejsze jest użycie opalarki.

Ostry przedmiot

Po odpowiednim nagrzaniu miejsca, gdzie została przyklejona naklejka powinniśmy zabrać się za jej odklejenie. Najlepiej jest do tego użyć żyletki, skrobaczki do szyb lub cienkiego nożyka. Pamiętajmy aby naklejkę usuwać rozważnie, tak aby nie wykonać zarysowań na powierzchni szyby. Jeśli nie możemy usunąć naklejki to powinniśmy powrócić do etapu ogrzewania, a następnie znów spróbować ją zedrzeć.

Pozostałości

Po usunięciu niechcianego przedmiotu na szybie zawsze zostają pozostałości takie jak klej czy resztki folii. Do ich usunięcia eksperci polecają użycie benzyny ekstrakcyjnej lub zmywacza do paznokci Nasączoną ściereczką lub wacikiem zacznijmy pocierać wybrane miejsce. Pod wpływem płynów niechciane pozostałości zostaną niemalże od razu usunięte. Po usunięciu wszystkich resztek kleju radzimy aby dokładnie umyć szybę np. płynem do szyb, aby ją odświeżyć. Pamiętajmy też aby przed tym etapem na desce rozdzielczej rozłożyć folię ochronną, która zapobiegnie powstaniu odbarwień.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium