Jak zabezpieczyć samochód przed gradem?
Jak zabezpieczyć samochód przed gradem?

 

Jeśli na co dzień parkujemy pojazd w niezadaszonym miejscu, na świeżym powietrzu to niestety musimy liczyć się z tym, że stan karoserii z czasem zacznie być znacznie gorszy. Szczególnie niebezpieczne są dla niej zarysowania, uderzenia, wgniecenia. Ogromną szkodę może nam przysporzyć gradobicie, które w okresie letnim występuje dość często. Zatem co zrobić aby uchronić pojazd przed gradem?

Jaka jest najskuteczniejsza ochrona przed gradobiciem?

Jeśli mamy możliwość to najlepiej jest zaparkować pojazd pod zadaszeniem np. pod wiatą czy też w garażu. Bardzo dobrze sprawdzi się też np. blaszany garaż, w którym dodatkowo możemy też przechowywać różne akcesoria. Parkując auto pod zadaszeniem mamy 100% pewność, że pojazd jest bezpieczny i nie wystąpią uszkodzenia na delikatnej karoserii. Jeżeli natomiast nie jesteśmy posiadaczami garażu lub często podróżujemy to dobrze jest wyposażyć się w pokrowiec przeciwgradowy, który będziemy mieć zawsze pod ręką. Wtedy w razie obaw wystąpienia gradobicia, wyciągamy pokrowiec i założymy na auto. Mocna pianka amortyzująca znajduje się w miejscach najbardziej narażonych na wystąpienie uszkodzeń, czyli wzdłuż maski, dachu i bagażnika. Pianka dzięki swoim właściwościom pozwoli zniwelować uszkodzenia, które spowoduje ta anomalia pogodowa. Kierowcy, których pojazdy zostały uszkodzone przestrzegają, że naprawy karoserii są ogromnie kosztowne i sięgają nawet do kilkunastu tysięcy!

Jakie są zalety pokrowców przeciwgradowych?

Zalet tego produktu jest mnóstwo ale do najważniejszych z nich należą:

- Pięciowarstwowy materiał, który dokładnie ochrania karoserię przed gradobiciem;

- Pokrowce są tworzone z materiału polipropylenowego, który zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi np. deszczem, mrozem, wiatrem, promieniowaniem uv itd. ;

- Materiał jest paro przepuszczalny, dzięki czemu nadmiar wilgoci jest odprowadzany spod pokrowca;

- Plandeki są bardzo dobrze dopasowane do wymiarów pojazdu oraz typu nadwozia;

- Pokrowiec posiada wiele mocowań, dzięki czemu nawet pod wpływem dużego wiatru pozostaje we właściwym miejscu;

-Pokrowce przeciwgradowe są przeznaczone do użytku nie tylko latem ale także i zimą (latem zapewnią ochronę przed gradem ale także i nadmiernym nagrzewaniem się pojazdu a zimą przed mrozem).

 

Co jeśli nie mamy przy sobie pokrowca przeciwgradowego?

Jeśli z jakiś powodów nie zakupiliśmy pokrowca przeciwgradowego lub zapomnieliśmy go ze sobą zabrać możemy zabezpieczyć samochód okrywając go przedmiotami domowego użytku np. kocem, kołdrą czy dywanem. Bardzo dobrze sprawdzi się także zwykła plandeka pod którą włożymy np. koc. Do przymocowania tych przedmiotów możemy użyć np. pasy transportowe. Pamiętamy oczywiście aby na samochodzie umieszczać delikatne w dotyku przedmioty, które nie spowodują zarysowań. Przypuszczamy, że mocowanie takich przedmiotów na pojeździe nie należy do najłatwiejszych i też musimy mieć na uwadze to, że jeśli wystąpi silny wiatr to mogą się one przemieścić. Sugerujemy aby odpowiednio wcześniej pomyśleć o zakupie pokrowca przeciwgradowego i zapobiec problemowi.

Gradobicie może spowodować ogromne szkody, których naprawa może nas wynieść nawet kilkanaście tysięcy. Niestety uszkodzenia są bardzo trudne do usunięcia, dlatego właśnie lepiej jest zapobiegać ich wystąpieniu niż znacznie obciążyć portfel naprawą.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium