Jaki zapach do samochodu będzie dobrym wyborem?
Jaki zapach do samochodu będzie dobrym wyborem?

Najlepsze zapachy do samochodu – jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

Trwały zapach do samochodu jest w stanie nieco złagodzić nieprzyjemne skutki nerwowego pośpiechu porannego lub stresu towarzyszącego nam w ciągu całego dnia. Miły aromat pozwoli zrelaksować się kierowcy i współtowarzyszom podróży. W takiej atmosferze nawet stanie w korkach może wydawać się milsze. Do tego można włączyć ulubione radio, playlistę z przebojami i z krótkiej podróży uczynić pełną przygód drogę. Jednak, aby tak się stało warto zadać sobie pytanie - jaki zapach do samochodu wybrać?

Dlaczego warto zakupić trwały zapach do samochodu?

Współczesny auto detailing oferuje wiele możliwości. Wosk, różnorodnego rodzaju polerki czy inne kosmetyki. Jednak podstawą dbania o pojazd jest odświeżacz do auta. Choć często niewidoczny, to bardzo zaskakująco wpływa na kierowcę i pasażerów. Najlepszy zapach do samochodu jest w stanie uprzyjemnić każdą podróż. Po wejściu do wnętrza kabiny można poczuć odprężenie, orzeźwienie, a nawet ekscytację! Trwały zapach do samochodu można dopasować do swoich upodobań. Dzisiejsze, szerokie oferty producentów pokazują, że już dawno minęła era duszących i monotonnych zapachów. Najlepsze zapachy do auta w tej chwili określa się mianem zwieńczenia pielęgnacji pojazdu.

Jaki zapach do samochodu wybrać? Warto zgłębić ten temat, jeśli polegaliśmy dotychczas na prostych zawieszkach z zapachami cytrusowymi, wanilii czy lasu sosnowego. Paleta aromatów uległa znacznemu rozbudowaniu. Zastanawiając się nad długotrwałym zapachem do samochodu, w pierwszej kolejności należy wybrać formę odświeżacza. Zawieszki, aplikatory, wymienne wkłady, perfumy rozpylane to tylko kilka z nich.

Jak wybrać najlepsze zapachy do samochodu? Choinka jako główny typ odświeżaczy do auta

Na rynku mamy do czynienia z szeroką ofertą odświeżaczy do auta. Ich rozmiary stały się na tyle kompaktowe, dzięki czemu każdy z nich może zostać wykorzystany do dowolnego modelu samochodu. Wciąż najczęściej wybieraną, ale też najbardziej klasyczną formą są zapachy do samochodu w postaci choinki. Ta ma postać kartonikowej zawieszki, która nasycona je kompozycją aromatu. Choinka odnosi się wyłącznie do motywu, gdyż nie musi posiadać zapachu kojarzącego się z lasem iglastym. W tej chwili kartonowe zawieszki mają różnorodne kształty. 

Coraz częściej trwały zapach do samochodu to kwiaty, owoce czy nawet owady. Ich wspólną cechą jest sposób montażu. Zawiesza się je na lusterku przy pomocy gumki lub sznurka. Wierzchnia warstwa jest specjalnie aromatyzowana. Z czasem aromat staje się mniej intensywny. Szybka ulotność choinek to ich wada, choć wśród zalet należy wymienić przede wszystkim niską cenę. Ponadto wydzielany zapach nigdy nie jest intensywny, dzięki czemu w kabinie nie dominuje, ani też nie mdli. To istotne dla osób, które cierpią na chorobę lokomocyjną. Niestety taki odświeżacz do auta nie jest w stanie złagodzić przykrych zapachów np. dymu tytoniowego. W związku z czym, dla niektórych kierowców choinka nie będzie najlepszym zapachem do samochodu. Co więcej, zawieszka kartonikowa przy lusterku może dekoncentrować kierowcę lub ograniczać jemu widoczność.

Najlepsze zapachy do samochodu w sprayu i w płynie

Droższym rozwiązaniem niż choinka jest trwały zapach do samochodu w sprayu. Stosuje się go w wyjątkowych okolicznościach, np. po wypraniu tapicerki środkiem, który okazuje się silnie chemicznie i duszący. Nie warto go stosować na co dzień, ponieważ po aplikacji potrafi w intensywnej postaci unosić się przez dłuższą chwilę. W sytuacji, kiedy chcemy usunąć taki odświeżacz do auta, włączamy klimatyzację. Poza tym rozpylenie większej ilości wewnątrz kabiny może wywoływać zawroty głowy czy też duszności. Zaletą najlepszych zapachów do samochodu z tej kategorii jest szeroka dostępność, intensywny zapach i stosunkowo niska cena. Występują w pojemnikach pod ciśnieniem, dlatego w upalne dni nie zaleca się ich pozostawianie w kabinie. Wysoka temperatura może w ekstremalnych przypadkach spowodować eksplozję opakowania.

Co z długotrwałymi zapachami do samochodu w płynie? Te mają postać szczelnie zamkniętej buteleczki z drewnianym korkiem. Skutecznie potrafi odświeżyć wnętrze pojazdu, emituje przy tym aromaty przyjemne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przy stopniowym uwalnianiu zapachu daje gwarancję długiego działania. Wiesza się takie trwałe zapachy do samochodu przy lusterku czy na specjalnych uchwytach na kratkach wentylacyjnych. Wówczas istnieje możliwość zwiększania lub zmniejszania intensywności wydobywającego się aromatu. Nie należy sięgać po najtańsze produkty z tej kategorii. Często wyciekają, przez co pozostawiają na tapicerce tłuste i trudne do usunięcia plamy. Niekontrolowane wycieki sprawią, że odświeżacz do auta będzie się nam szybciej kończył.

Trwały zapach do samochodu w żelu

Innym rodzajem odświeżacza są żelowe kuleczki. Zapakowane w woreczek z tworzywa sztucznego wiesza się na lusterku. Wydobywający się z nich zapach jest długotrwały i odznacza się podobnym stopniem intensywności. To idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy liczą na długotrwałość zakupionych przez siebie produktów. Niestety wśród wad, podobnie jak w przypadku choinek wymienia się najczęściej wpływ na dekoncentrację kierowcy czy przesłanianie widoczności przy lusterku. Najlepsze zapachy do auta tego typu to te, które występują w mniejszych rozmiarach.

Odświeżacz do auta może występować w formie żelowej z przyssawkami. Na uwagę zwraca ich często nietypowy kształt. Zmieniają zapach wnętrza, ale też panujący klimat. Wygląd może urozmaicić delfin, truskawka czy jaszczurka. Mocuje się je za pomocą przyssawek na szybie, dzięki czemu nie poluzuje się podczas jazdy. Najlepsze zapachu do samochodu w tej postaci chwalone są za intensywny i mocny aromat. Jednak często bywa nieakceptowalny dla wielu osób, zwłaszcza dzieci.

Szukając najlepszego zapachu do auta, musimy zwrócić uwagę na intensywność i trwałość aplikatora. Odpowiednio skomponowana mieszanka aromatów nie powinna spowodować mdłości ani zaburzeń koncentracji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium