Na co zwrócić uwagę przy zakupie pokrowca na motocykl?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie pokrowca na motocykl?

 

Klimat panujący w naszym kraju niestety nie pozwala na całoroczne użytkowanie jednośladu. W momencie, gdy dni są coraz krótsze, a temperatura sięga zaledwie kilka stopni powyżej zera, staje się jasne, że zbliżamy się do momentu, kiedy to będziemy zmuszeni odstawić motocykl do garażu. Zanim pożegnamy swoją ukochaną maszynę, warto ją odpowiednio zabezpieczyć. Jednym ze sposobów na to jest pokrowiec. Plandeka na motocykl o wysokiej jakości nie tylko ochroni go przed kurzem, ale także przed innymi czynnikami zewnętrznymi. To akcesorium zda egzamin nie tylko srogą zimą.

Warto zwracać uwagę na drobne szczegóły

 

Co cechuje dobrą plandekę na motocykl? Na rynku można znaleźć wiele produktów, które zostały wykonane z różnorodnych materiałów, różnią się od siebie trwałością, kolorem oraz grubością. Po dokonaniu wnikliwej analizy ofert zorientujemy się, że nie należy kierować się wyłącznie ceną, a jakością wykonania produktu. Chcąc zadbać o motocykl warto zakupić pokrowiec od znanych marek. Uznani w branży producenci zwracają uwagę na detale, które często mają niebagatelne znaczenie w kwestii ochrony pojazdu.

 

Kurz, pyłki, opady atmosferyczne, ptasie odchody i niska temperatura, to główne zagrożenia, przed którymi warto chronić swój motocykl. Bywa też tak, że jesteśmy zmuszeni przez dłuższy czas przechowywać go na zewnątrz, wówczas konieczny będzie zakup odpowiedniego okrycia, które zapobiegnie procesom korozyjnym. Poza tym, zastosowanie osłony wraz z zabezpieczeniami może skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei, których niestety nie brakuje w naszym kraju.

 

Cechy dobrej plandeki na motocykl

Pokrowiec na motocykl powinien charakteryzować się stabilnością, nieprzemakalnym materiałem oraz odpornością na wilgoć. Dzięki temu, deszcz czy śnieg nie będzie pozostawał na powierzchni jednośladu i nie doprowadzi do korozji stalowych i chromowanych podzespołów. Wszystko jest zasługą specjalnego materiału, który jest miękki, paroprzepuszczalny oraz mocny, co pozwala na jego długoterminowe stosowanie.

 

Istotne są też mocowania pokrowca. Ściągające gumy lub linki sprawią, że motocykl nie będzie narażony na podwiewanie, a tym samym kurz czy brud nie dostanie się pod jego powierzchnię. Jednocześnie naciągnięta plandeka jest odporna na różnego rodzaju rozdarcia i przetarcia. To wszystko sprawia, że dobrej jakości osłona na jednoślad jest lekka, łatwa w montażu i nie rysuje też karoserii. Bezpośrednio po jej ściągnięciu maszyna jest gotowa do jazdy.

 

Jak użytkować profesjonalny pokrowiec na motor?

Dostępne na rynku plandeki są przygotowane do praktycznie każdego modelu motocykla. Gwarancję ochrony zapewniają produkty preferowane do konkretnych typów maszyn. Ważne, aby umożliwiały wykorzystanie zabezpieczeń antykradzieżowych, tj. u-lock, pętli czy łańcuchów. Należy pamiętać, aby unikać zakładania pokrowca bezpośrednio po długiej jeździe. Gorące elementy silnika i układu wydechowego mogą negatywnie wpłynąć na kondycję osłony.

 

Pokrowce na motocykl są dostępne w sprzedaży od wielu lat, lecz w ostatnim czasie szczególnie wzrosła jakość wykonania i wytrzymałość tych produktów. Przechowywana w bagażniku plandeka stała się już obowiązkowym elementem wyposażenia każdego motocyklisty, który chce odpowiednio zadbać o swoją ukochaną maszynę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium