Pokrowce na przyczepy kempingowe – proste i ekonomiczne rozwiązanie na udane wakacje
Pokrowce na przyczepy kempingowe – proste i ekonomiczne rozwiązanie na udane wakacje

 

Jeśli podczas wakacji wraz z rodziną podróżujesz przy pomocy kempingu, to z pewnością musisz o nią zadbać, tak aby w kolejnych latach była w stanie dostarczyć wam kolejnych niezapomnianych wakacyjnych wrażeń. Kamper może mierzyć się z wieloma przeciwnościami, jak np. obfitymi opadami deszczu, śniegu czy też promieniami UV, ptasimi odchodami i innymi zanieczyszczeniami. W związku z tym warto pomyśleć o zakupie specjalnego pokrowca na przyczepę kempingową, który zminimalizuje kondensację wilgoci oraz będzie łatwy do założenia, jak i zdjęcia.

Jak powinien być wykonany wysokiej jakości pokrowiec na kemping?

Płachta do osłony kempingu powinna być wykonana z pięciowarstwowego materiału polipropylenowego. To tworzywo jest ekstremalnie wytrzymałe oraz odporne na działanie promieniowania UV. Ponadto ważne, aby pokrowiec był wodoodporny oraz oddychający. Wielu producentów w bocznych częściach płachty umiejscawia dziurki pełniące funkcję mikroporów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza pod powierzchnią osłony.

 

Z kolei od wewnętrznej części pokrowca powinna być naszyta miękka, czarna podszewka, która chroni karoserię przyczepu przy bezpośrednim kontakcie z materiałową osłoną. Pokrowiec dobrej jakości powinien być łatwy w mocowaniu. Stąd też u dołu może posiadać pas oraz dwa poziome z przodu, które będą opinały płachtę na jej długość. Dzięki takim wiązaniom będzie doskonale zabezpieczony przed porywistymi podmuchami wiatru.

 

Znakomita ochrona twojej przyczepy

Głównym walorem zastosowania pokrowca na kemping są przede wszystkim właściwości jego materiału. Jest on wytrzymały, odporny na wszelkie możliwy opady atmosferyczne, a poza tym od wewnątrz zabezpiecza karoserię kampera. Ponadto pełni wiele dodatkowych funkcji, m.in. gwarantuje dostateczną izolację przed nagrzewaniem się pojazdu w upalne dni. Poza tym pełni warstwę ochronną także w mroźne, zimowe dni. Zapewni izolację przed oblodzeniem oraz śniegiem.

 

Kupując pokrowiec na kemping można być pewnym, że rozmiar będzie odpowiedni. Najczęściej producenci umieszczają informację o tym, do jakiego modelu pojazdu przeznaczona jest płachta ochronna. Dzięki temu nie powinno być żadnych problemów z dostosowaniem wymiarów oraz zakryciem przedniej oraz bocznej szyby. Za pomocą kilku ruchów możliwe jest również szybkie i łatwe zakładanie czy też ściąganie maty. Niektóre pokrowce na kemping posiadają dodatkowe pasy, które przerzuca się pod nadwoziem w celu zwiększenia ochrony przed podmuchami wiatru.

 

Spokojne wakacje z pokrowcem na kemping

Wypoczynek wraz z całą rodziną przy użyciu kampera nie musi być uciążliwy czy niekomfortowy. Pokrowce służą ku temu, aby ochronić karoserię przyczepy i mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych pozwolić na dalszą jazdę. Warto też zwrócić uwagę, że większość osłon posiada kryte zamki od strony wejścia do przyczepy. Za sprawą ich specjalnego obszycia nie dojdzie do ich zamrożenia czy oblodzenia. Nie porysują karoserii, a na dole zamków znajduje się specjalny zatrzask, który uniemożliwia rozpięcie zamka podczas zimowania przyczepy.

 

Pokrowce na kemping to najskuteczniejsza ochrona przed brudem, kurzem czy piaskiem. Przyda się podczas każdej wyprawy, niezależnie od pory roku. Płachta do ochrony karoserii przyczepy sprawi, że nie będziemy musieli często odwiedzać myjni. Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu kampera, które w żaden sposób nie ogranicza naszej swobody, gdyż otwierany bok pozwoli na swobodne korzystanie z przyczepy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium