Zima atakuje !
Zima atakuje !

 

Jak ochronić samochód przed mrozem?

Późna jesień czy zima to bardzo trudny czas dla kierowców. Wówczas codziennie muszą się oni zmagać się z zamarzniętymi szybami, zamkami w drzwiach, śniegiem na drogach czy też z trudnością podczas otwierania zamarzniętych drzwi samochodu. Występujące warunki bywają bardzo trudne i naprawdę uciążliwe. Jednak pamiętajmy, że na rynku są dostępne akcesoria, które pomogą Nam w poradzeniu sobie w tych warunkach. Niżej przedstawiamy niezbędne akcesoria, które ułatwią każdemu kierowcy podróże samochodem w tym okresie.

Skrobaczka do szyb

Bardzo znanym sposobem jest skrobanie szyb za pomocą skrobaczki. Jak wiadomo przedmiot ten ułatwia skrobanie, choć jednak czynność ta nie należy do najprzyjemniejszych. Świetnym rozwiązaniem jest zakup skrobaczki połączonej z szczotką. Za pomocą skrobaczki czy też szczotki możemy usunąć śnieg oraz mróz z szyb samochodu. Nie jest to najprostsze i najszybsze rozwiązanie ale ważny jest rezultat tej czynności.

Odmrażacz szyb w sprayu

Jak zaoszczędzić czas na porannym skrobaniu? Zaopatrz się w odmrażacz w sprayu. Za pomocą tego płynu bardzo szybko możemy doprowadzić do rozmrożenia się szyb. Czasami wystarczy nawet kilka pryśnięć, a mróz natychmiast znika. Produkt w jednej chwili odmraża zaszronione szyby, a specjalne środki w nim zawarte powodują, że po zastosowaniu odmrażacza następnym razem znacznie łatwiej będziemy mogli usunąć lód.

Odmrażacz do zamków

Gdy temperatura jest naprawdę niska to często nawet zamki w drzwiach pojazdu zamarzają. Jeśli wówczas śpieszymy się w dane miejsce to jest to ogromny problem. Jeszcze przed okresem zimowym warto jest kupić odmrażacz do zamków. Płyn działa tak samo błyskawicznie jak odmrażacz do szyb. Odmrażacz przyda się Nam także do odmrożenia zamków ogrodzeń, bram czy drzwi wejściowych.

Antyszronowa mata

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zakup maty antyszronowej. Jej dużą zaletą jest to , że będziemy mogli ją używać przed długi czas. Wszelkie płyny służące do odmrażania szyb, zimą szybko się wyczerpują i ciągle jesteśmy zmuszani do zakupu nowej butelki sprayu, a matę możemy używać przez kilka dobrych lat bez obaw, że jej stan ulegnie pogorszeniu. Produkt jest wykonywany z mocnego materiału, który świetnie ochrania szybę przed warunkami atmosferycznymi. Przedmiot jest przeznaczony do użytku całorocznego, co oznacza że także latem może się nam ona przydać. Wtedy zapewnia on ochronę np. przed nadmiernym nagrzewaniem się pojazdu.

Półpokrowiec na samochód

Produkt zapewnia ochronę przed deszczem, śniegiem, mrozem, silnym wiatrem, promieniowaniem UV. Obejmują one górną część pojazdu, zatem w odróżnieniu od maty nie chronią one tylko przedniej szyby ale wszystkie szyby pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy szybko założyć na samochód półpokrowiec na samochód i nie musimy się martwić skrobaniem którejkolwiek z szyb. Pokrowiec montuje się szybko, a jego mocowaniami są mocne pasy, które zostały zakończone klamrą wraz z napinaczem. Pasy te zostały wykonane na bokach oraz na przodzie plandeki, tak abyśmy nie musieli się martwić silnym wiatrem.

Pokrowiec na samochód

Polecamy także zakup pokrowca na samochód. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań z tego względu, ze produkt nie ochrania tylko małej części pojazdu a obejmuje samochód aż za progi. Plandeka świetnie ochroni pojazd przed deszczem, śniegiem, mrozem, wiatrem, promieniowaniem UV, silnym wiatrem. Pokrowiec ten możemy używać przez cały rok. Zimą zapobiegnie on zamarzaniu szyb, a latem nadmiernemu nagrzewaniu się pojazdu. Dodatkowo pokrowiec ochroni pojazd także przed zwierzętami chodzącymi po pojeździe, sokami z drzew, matowieniem lakieru oraz kurzem czy różnymi zanieczyszczeniami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium